head
design&webdesign: 2014 fisermi1@gmail.com
Miloš Aišman (1970)

K závodnímu plavání jsem se dostal v 9 letech v chebském bazénu. 5 roků jsem byl členem střediska vrcholového sportu při pedagogické fakultě v Plzni. Mezi mé největší úspěchy patří zlato z přeboru ČR a bronzová medaile v přeboru ČSSR v dorostenecké kategorii. Plaveckou kariéru jsem ukončil v roce 1990.

K plavání jsem se vrátil účastí na MS Masters 2000 v Mnichově. Po dvou letech intenzivního tréninku jsem získal stříbrnou medaili na FINA World Masters Championships Nový Zéland. Od této doby opět trénuji téměř denně a zúčastňuji se vrcholných plaveckých soutěží, jako jsou přebor ČR, ME a MS Masters. V sezoně 2019 jsem na FINA World Masters Championships v jihokorejském Kwangdžu vybojoval tři čtvrtá místa v disciplínách 200-800m volným způsobem. Závodím za německý tým SG Ergolding – Landau, který mi poskytuje nejlepší podmínky.

Trénováním dětí předškolního a školního věku se zabývám již přes 20 let, vlastně od doby, kdy jsem se vrátil zpět k plavání po plavecké přestávce.

Naše plavecká škola otevírá pouze tolik tréninků, abych se mohl účastnit každé lekce osobně a tím mohl garantoval kvalitu naší výuky. Cítím potřebu předávat to, co jsem kdysi dostal od svých trenérů.
Miloš Aišman
MS Masters 2015 Kazaň
2. místo